Slider Offer Banner

شرایط و ضوابط ارسال فوق سریع

با سپاس از انتخاب شما ، خوشحالیم که ما را انتخاب نموده اید. لطفاً توجه داشته باشید که برای بهترین تجربه خرید، ما فرآیند ارسال را با دقت و سرعت انجام می‌دهیم.

جزئیات ارسال به شرح زیر است:

ارسال با پست:

عموماً سفارشاتی که تا ساعت 12 ظهر روزهای غیرتعطیل برای ارسال با پست ثبت می‌شوند، در همان روز ارسال می‌شوند. در غیر این صورت، سفارش در روز کاری بعد ارسال خواهد شد و کد پیگیری آن در بخش سفارشات پنل کاربری شما ثبت خواهد شد.  ارسال بسته توسط پست پیشتاز صورت میگیرد و عموماً طی نهایتاً 3 روز کاری به دست شما خواهد رسید.

ارسال با تیپاکس:

عموماً سفارشاتی که تا ساعت 5 غروب ثبت شده باشند همان روز با تیپاکس ارسال خواهند شد ، در غیر این صورت، سفارش در روز کاری بعد ارسال خواهد شد و کد پیگیری آن در بخش سفارشات پنل کاربری شما ثبت خواهد شد. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه ارسال با تیپاکس به صورت پسکرایه (کرایه در هنگام تحویل بسته توسط مأمور تیپاکس دریافت میگردد) است.  ارسال بسته توسط تیپاکس صورت میگیرد و عموماً طی نهایتاً 3 روز کاری به دست شما خواهد رسید.

ارسال با سواری خطی:

این نوع ارسال مخصوص شهرهای مجاور می باشد. در این روش حمل کالا تا ایستگاه سواری شهر مقصد حمل شده و تحویل خودروی سواری شده و اطلاعات راننده جهت پیگیری مرسوله در پنل کاربری مشتری ثبت میگردد ، در این روش کالا تا ایستگاه سواری مقصد حمل میگردد و مشتری میبایست جهت دریافت کالا به دفتر ایستگاه سواری شهر مقصد مراجعه نماید. هزینه دریافت شده توسط سایت فقط هزینه حمل کالا تا ایستگاه سواری و تحویل به خودروی سواری می باشد ، مابقی هزینه حمل توسط دفتر ایستگاه های سواری محاسبه و در هنگام دریافت کالا از مشتری دریافت خواهد شد.

تحویل درب فروشگاه:

در صورت انتخاب تحویل درب فروشگاه، پس از ثبت سفارش، منتظر بمانید تا وضعیت سفارش به "آماده تحویل" تغییر یابد. سپس می‌توانید با مراجعه به فروشگاه محصول خود را تحویل بگیرید.

تحویل با پیک:

سفارشات ارسالی با پیک در اولین فرصت پس از هماهنگی با شما ارسال خواهند شد. لطفاً در زمان هماهنگی در دسترس باشید تا بسته به دست شما برسد.

توجه :

جهت جبران خسارت ، بسته های معیوب و ضربه خورده را در حضور مأمور تیپاکس ، پست یا پیک باز کنید و از روند باز نمودن آن حتماً فیلم تهیه نموده و حداکثر ظرف 24 ساعت به دیجی کلبه و واحد های خسارتی مربوطه گزارش دهید. 

تیم ما همواره در تلاش است تا هر چه سریع‌تر و بهترین شکل ممکن، سفارشات شما را ارسال کند. در صورت هرگونه سوال یا نیاز به پیگیری سفارش، لطفاً با تیم خدمات مشتریان تماس بگیرید.